Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Řecko ostrov Zakynthos

Zakynthos je jedním ze 4 větších ostrovů nacházejících se v Jónském moři. Zakynthos (zvaný Zante) tvoří společně s Korfu, Lefkada a Kelafonie západní část Řecka. Tento malebný ostrov nabízející turistům vše, co je jen může napadnout, je velmi oblíbenou destinací. Ať už jste milovníkem čehokoliv, dovolená na Zakynthosu Vás nezklame, tady si prostě najdete to své.

Krásná příroda, tyrkysové moře v kombinaci s písčitými plážemi Vás prostě dostane. Jestli Vás to více táhne k historii, určitě Vás bude zajímat původ slova Zakynthos, který jako u většiny řeckých ostrovů souvisí s mytologií.

Další levné zájezdy hledejte na tomto serveru.

Na úvod ještě považuji za důležité uvést, že pro milovníky vodních sportů jsou tu možnosti jachtingu, půjčení kajaků, popřípadě potápění (více viz. potápění v Řecku) a zkoumání neznámých jeskyní.

Ostrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos je svou velikostí ,,něco mezi“. Je 11. v pořadí co se velikosti řeckých ostrovů týče. Ostrov je tvořen jak nížinami, tak pohořími. Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Zakynthos. Jako ve většině letovisek, i v hlavním městě většina lidí žije cestovním ruchem. Město je rušné, podobně jako hlavní město ostrova Kos nebo letovisko Hammamet v Tunisku, je tvořeno mnoha obchody se suvenýry, restauracemi, hotely, ale i sportovištěmi.

zakynthos dovolená

V Taverně s výhledem na hlavní město Zakynthos
autor: heatheronhertravels, flickr.com, CC BY 2.0

Na dovolenou na Zakynthos za želvami / karetami

Největší raritou ostrova jsou želvy. Vzácný druh želvy – kareta obecná můžeme spatřit v zátoce Laganas. Tyto želvy jsou na seznamu ohrožených živočichů, čímž více je politování hodné, že místní podnikatelé berou tyto zvířata pouze jako překážku v dalším turistickém vývoji. V roce 2000 tu byl založen Zakynthos National Marine Park právě na ochranu želv, ale nebyl dostatečně finančně ohodnocen řeckým ministerstvem životního prostředí.

Historické památky na Zakynthos

Jak bylo již zmíněno, Zakynthos se pyšní mnoha možnostmi individuálních atrakcí, historii nevyjímaje.

Jednou z nejstarších staveb ostrova je klášter Anafonitria, který najdeme nedaleko vesnice Plemonariou.  Klášter je tvořen z několika budov a je propojen s legendami. Říká se, že Dionýsos zde strávil poslední léta svého života.  Dostanete se tam autem, popřípadě na skútru, který si je možno půjčit v kterémkoliv letovisku.

zakynthos řecko

Pohled na pláž na Navagio s vrakem lodi
autor: grahambob68, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Jestli hledáte pěkný výlet s nějakým koupáním po cestě, ideální pro Vás bude výlet na pláž Xigia. Ta je zvláštní svými sirnými prameny a tím pádem i typickým zápachem. Nejen že se tu pěkně vykoupete, ale tato voda může být dobrá i z rehabilitačních důvodů. Opět můžete jet autem nebo na skútru.

Nejznámější pláží celého ostrova je pláž Navagio. Tam už se ovšem autem nedostanete, takže musíte lodí. Krásný bílý písek a kolem útesy a příroda je prostě něco, co si nesmíte nechat ujít. Trochu tajemna tomu také dodává vrak pašerácké lodi.

Tak a teď vyhlášené ,,Modré jeskyně“ (Blue caves), ideální místo pro milovníky potápění nebo prostě přírody.

Letoviska na Zakynthosu

Mezi nejznámější letoviska určitě patří Alikes, klidné menší městečko na severu ostrovu. Alikanas, nacházející se jižně od Alikes, již nedisponuje příliš širokými plážemi, ale přesto splňuje vše, co rekreanti potřebují. Tsilvi patří k větším letoviskům, nachází se asi 6 km od hlavního města Zakynthos, je vybavenější než předtím zmiňované letovisko, ale čeká Vás o to méně soukromí a odpočinku. Argassi má úzkou pláž a na místo bílého písku, na který jsme si na Zakynthosu zvykli je v tomto letovisku tmavý písek.

Další: Agios Sostis, Kalamaki, Laganas, Vassiliki

Doprava na Zakynthos

Doprava na Zakynthos není nijak složitá, můžete se tam dostat buďto letadlem, nebo autobusem a potom trajektem. Cesta autobusem a trajektem je trochu složitější a časově více náročná. Cesta z Prahy na Zakynthos, na mezinárodní letiště Zakynthos LGZK, ZTH, trvá cca 2 hodiny.

Když se rozhodnete pro nějaký výlet po ostrově, můžete cestovat autem, nebo skútrem. Půjčoven je na ostrově mnoho, takže s tím není problém. Je také možnost cestování autobusem, ale nemůžete si zastavit, kde přesně chcete vy. S nočním letem se můžete rozloučit, protože na Zakynthosu je zakázáno létat v noci, kvůli již zmiňovaným želvám.

Pláže na Zakynthosu

Pláže na Zakynthosu jsou opravdu vyhlášené svou čistou, krásně modrou vodou, nepřeháním. Krásná příroda, kterou můžete při plavání pozorovat tomu dodává to pravé. Turisté sem za mořem jezdí v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, kde teplota vody dosahuje až 26 stupňů Celsia. Více informací o teplotě moře v Řecku.

Zakynthos je vyhlášen jako nejslunnější ostrov v celém okolí, kdy léta jsou teplá a slunná a v zimě prší. Díky vlhkému prostředí se úrodě na ostrově daří, nejčastější jsou olivy (k tomu se váže i řecký olivový olej), citrusy nebo mandle. Raritou Zakynthosu jsou Zantské rozinky, které se zde pěstují a jsou pojmenovány právě podle názvu ostrova.

Dovolená na Zakynthosu

Jestli se rozhodnete navštívit Zakynthos, rozhodně nebudete litovat. Rozmanité prostředí skýtá mnoho možností pro kohokoliv. Ať už jste milovníkem jakékoliv aktivity, najdete si tady to své. Na Zakynthosu nalezneme jak klidná letoviska, například pro rodiny s dětmi, tak i letoviska, kde to ,,prostě žije“.

Last minute zájezdy na Zakynthos velice často jsou ty nejlevnější do celého Řecka. Příklad za všechny je uveden červeným písmem na začátku stránky. Další zájezdy hledejte v tomto aktuálním seznamu zájezdů.

Jakmile Vás přestanete bavit vylehávání u moře, vždy tu možnost půjčit si auto/skútr a projet si celý ostrov a podívat se všude tam, kam si přejete.

Počasí na ostrově Zakynthos

Turisté začínají tento ostrov navštěvovat již v květnu, což je ideální pro lidi, co nemají rádi vysoké teploty a mnoho lidí kolem sebe. Teplota moře dosahuje až 26 stupňů Celsia (v létě, červenec a srpen), v květnu je to potom příjemných 18 stupňů Celsia. Teplota vzduchu dosahuje v nejteplejších měsících průměrně k 32 stupňů Celsia, výjimkou nejsou ani odpolední maxima přesahující 35°C.

Více informací o počasí na Zakynthosu. Předpověď počasí pro celý ostrov Zakynthos, respektive jeho hlavní město, na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno