Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Dovolená Korfu Řecko – last minute zájezdy

Chtěli byste letošní dovolenou strávit na krásném řeckém ostrově Korfu? Jednou z možností, jak levně pořídit takovou dovolenou, je využít nabídku last minute zájezdů. Cestovní agentury nabízejí mnoho atraktivních dovolených za poměrně levnou cenu a po chvilce hledání určitě najdete nabídku, u které vám bude vyhovovat jak cena, tak kvalita zájezdu.

Podívejte se na tento last minute:

Ale pozor, last minute je záležitost měnící se téměř z hodiny na hodinu, a je proto dobré sledovat aktuální nabídky každý den, např. na serveru Invia.

Korfu – kde hledat last minute zájezdy a jaká je cena?

Pro srovnání pak koukněte na nabídku last minute dovolených na Korfu u dalších agentur:

  1. První prodejce zájezdů na Korfu
  2. Druhý prodejce zájezdů na Korfu
  3. Třetí prodejce zájezdů na Korfu

Jak se tedy nejlépe orientovat v nabídce last minute zájezdů do Řecka od různých cestovních agentur? Já doporučuji sledovat tyto tři renomované cestovní agentury. Jejich nabídka je vcelku pestrá a nemá smysl překlikávat mezi deseti různými webovými stránkami a ztrácet se v množství nabídek, které se v podstatě opakují.

Cena za dovolenou na Korfu se pohybuje kolem 8-15 tisíc Kč. Musím přiznat, že Řecko nepatří mezi nejlevnější oblasti, ale pokud chcete v životě poznat další ráj na zemi, Iónský ostrov Korfu by neměl chybět na vašem seznamu. Jde o jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů a nabídka zájezdů je opravdu pestrá, takže si každý přijde na své.

Opravdu dobrý last minute na ostrov Korfu můžete pořídit třeba už za 8 690 korunleteckou dopravou a třeba i se snídaní,polopenzí je pak cena kolem 10 400 Kč. Samozřejmě najdete nabídky i levnější, je ale potřeba hledat v aktuální době, kdy chcete na dovolenou vyrazit. Dají se najít i levné zájezdy za 6 640 Kč, ty jsou ale většinou bez stravy a doprava je autobusem. Je dobré hledat mezi zmíněnými agenturami, jelikož nabízejí zájezd i s dopravou, čímž vám odpadne další zařizování a náklady. Pak ještě záleží na vás, zda si zvolíte zájezd bez jídla a na dovolené si budete vařit sami (v tom případě se koukejte spíše po ubytování typu „apartmán“) nebo chcete mít větší pohodlí a raději volíte typ tzv. all inclusive dovolené, kde je pro vás zajištěna plná penze. A jestli patříte k těm, kteří toho v horkém počasí moc nesnědí, doporučuji koukat po last minute s polopenzí.

Korfu Řecko – co je dobré vědět

Dávejte si určitě pozor na termín pobytu, pro který nabídka platí. Cena se samozřejmě mění v závislosti na období, ve kterém pojedete. Levný last minute zájezd pořídíte například v měsících květen, červen a pak většinou i září či říjen. Hlavní sezóna (červenec, srpen) je vždy žádanější a je tedy potřeba hledat trochu pečlivěji, ale věřím, že také najdete cenově dostupný zájezd. Last minute nepředstavuje něco podřadného, naopak zkušenosti s dovolenou na poslední chvíli jsou více než dobré a pokud přeci jen máte trochu pohybnosti, doporučuji, abyste si přečetli recenze hotelu, kam zájezd směřuje.

Je dobré si v hlavě utřídit myšlenky, a tak trochu si připravit základní požadavky, co by vaše dovolená na Korfu měla splňovat. Můžete se například nechat inspirovat tímto článkem o Korfu: Řecko ostrov Korfu, kde se dočtete, jaká oblast by se vám mohla líbit.

A až budete mít vybranou dovolenou na ostrově Korfu, pak vám určitě přijdou vhod informace o počasí na Korfu. Už dopředu vám prozradím, že Korfu je slunečný ostrov bohatě porostlý zelení a teplota moře se pohybuje kolem příjemných 28°C, více na stránce teplota moře v Řecku.

Dovolená v Řecku, v celém Řecku, tedy jak na jeho severních, tak i na jižních ostrovech je doprovázená nejen příjemnou teplotou moře, ale také poměrně vysokými teplotami vzduchu (ostatně o počasí v Řecku si můžete přečíst více). Pokud Vám teplota moře kolísající v srpnu okolo 26°C nestačí, musíte zamířit jižněji, bude pro Vás lepší například dovolená v Egyptě.

Informace o ostrově Korfu

Jak již bylo zmíněno, Korfu je opravdu nádherný ostrov. Úplně na vás dýchne středomořská atmosféra, vše krásně voní a lidi jsou milí a usměvaví.

Řecký ostrov Korfu leží nejseverněji ze všech řeckých ostrovů a omývá ho Jónské moře. Spolu s Lefkadou nebo Zakynthosem patří do skupiny Jónských ostrovů. I když je Korfu vcelku malý ostrov (necelých 600  km2) najdete zde dostatek pláží a to jak písčité tak i oblázkové. Pláže jsou krásně čisté, dokonce jsou považovány za jedny z nejčistších v Evropě. Snad jako všude, i na Korfu najdete odlehlá prázdná místa, kde si můžete užívat soukromí nebo se naopak nechat hýčkat v některém z turistických středisek či hotelech. A díky všudypřítomné zeleni, i v nejteplejších měsících jako je červenec a srpen je zde vždy příjemně.

Doporučuji navštívit především sever Korfu, kde najdete nejlepší místa na koupání, členité pobřeží s mnoha útesy a skalisky. Nejznámější pláž pak naleznete v městečku Sidari, kde v sezóně sice potkáte mnoho lidí, ale malé průplavy a jeskyňky kolem pláže určitě také stojí za vidění.

Shrnuto a podtrženo, dovolená na Korfu stojí určitě za to, tím spíš, pokud natrefíte na některé levné last minute zájezdy.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno