Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Řecko ostrov Korfu

Korfu je jedním ze 4 Jónských ostrovů. Společně s ostrovy Zakynthos, Lefkada a Kefalonie tvoří západní část Řecka. Jsou turisty hojně vyhledávané a o Korfu se dokonce říká, že je to nejzelenější ostrov, nebo také „smaragdový ostrov“. Díky skvělé geografické poloze se na Korfu daří všem možným rostlinám. Nejlépe ovšem olivovníku (takže také typický řecký olivový olej), citrusům anebo palmám. Dovolená na Korfu, to jsou jak rušná letoviska tak klidná místa, kde se stále žije ten poklidný řecký život a můžete naplno nasávat tradiční řeckou atmosféru.

Jako ostatní řecké ostrovy je i Korfu protkáno mnoha legendami, jako například ta o Odysseovi.

Ostrov Korfu

Korfu se svou rozlohou 592 kilometrů čtverečních patří spíše k těm větším řeckým ostrovům (podobně jako Rhodos, Chios nebo Kefalonie). Hlavním městem je Kerkyra, kde se nachází i letiště. Ostrov Korfu je nejen plný zeleně a krásné přírody, ale také je tu mnoho zajímavých míst, která byste rozhodně neměli vynechat. Velmi vyhlášeným místem je Myší ostrov.

korfu řecko

Polopotopená loď v přístavu Kerkyra
autor: cyberborean, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Je to malý ostrůvek ve tvaru lodě, nacházející se blízko letoviska Kanoni. Na Myší ostrov se můžete dostat lodí právě ze zmiňovaného letoviska Kanoni. Dalším zajímavým místem je Paleokastrica. Je to turistické středisko, o kterém se traduje, že je to nejkrásnější místo ostrova. Vodní sporty, procházky, koupání a památky, to je dovolená na Korfu.

Tipy na památky

Pokud jste milovníkem historie a starých antických památek, je pro Vás Korfu to správné místo. Tou první je klášter Vlacherna. Tento klášter se nachází blízko Myšího ostrova, dostanete se k němu i pěšky, protože je s pevninou spojený molem.

Dalším moc pěkným místem je hrad Angelokastro. Tento hrad se nachází blízko Paleokastricy a nabízí Vám krásný výhled na celý ostrov, spojený s všudypřítomnou středověkou atmosférou.

Mount Pantokrator je nejvyšším bodem ostrova, opět nabízí krásné výhledy, doporučuje se navštívit za dobrého počasí, protože můžete zahlédnout i část Albánie.

Dále určitě není na škodu udělat si výlet do hlavního města Korfu, do Kerkyry. Od roku 2007 patří do památek UNESCO a je skutečným zážitkem procházet se po starých uličkách. Určitě nezapomeňte navštívit krásný zámeček Achilion. Tam vás čeká procházka po krásných zahradách s krásnými vyhlídkami a raritou jsou sochy olympských bohů.

Letoviska na ostrově Korfu

Korfu nabízí jak letoviska plná nočního života a živé hudby, tak letoviska, kde jsou prázdné pláže a čas se tam tak trochu zastavil.

Letovisko Dassia je největším letoviskem na Korfu a je to přesně ten typ, kde to žije ve dne i v noci. Vedle mnoha možností vodních sportů si můžete zajít i do taveren, které lemují celé město. Barbati leží blízko letoviska Dassia a leží v něm vyhlášená oblázková pláž Golden Beach. Letovisko Ermones patří mezi klidnější letoviska, v okolí se naskýtají výhledy na pohoří a krajinu. Nedaleko tohoto letoviska se nachází golfové hřiště, které je vyhlášené svými 18-ti jamkami. Mezi další větší letoviska patří ještě Liapades a Paleokastrica.

Doprava na Korfu

Na Korfu se můžete dostat buď letecky nebo trajektem. Trajektem je nejlepší jet z italského přístavu Brindisi, odkud cesta trvá pouze několik hodin. V nabídce cestovních kanceláří jsou některé zájezdy na Korfu s kombinovanou dopravou. Pokud právě jeden z nich zvolíte, pojdete nejdříve busem buď do italského Brindisi nebo do Benátek a odtud se budete plavit lodí. Pozor z Benátek cesta trvá prakticky celý den (asi 23 hodin).

Letecky je to rychlejší a také pohodlnější. Mezinárodní letiště Korfu Kerkyra s kódem CFU, odbavuje veškeré charterové lety. Raritou letiště Kerkyra je, že má nejkratší přistávací dráhu v jižní Evropě.

Cestovat po ostrově je možné autobusovou dopravou, která je rozdělená na dvě linie: Blue line (modrá linka) a Green line (zelená linka). Modrá linka zajišťuje rozvoz turistů po hlavním městě a okolních částech. Zelená linka spojuje hlavní město se zbytkem ostrova. Samozřejmě neoblíbenější možností je cestovat autem nebo skútrem. Po letoviscích v Korfu je mnoho půjčoven, proto není problém vybrat si co je pro Vás nejlepší. Nabídku Vám také dají ve Vašem hotelu.

korfu dovolená

Polopotopená loď v přístavu Kerkyra
autor: LolosWonderland, flickr.com, CC BY 2.0

Korfu – pláže a koupání

Na Korfu najdete jak oblázkové pláže, tak pláže písčité. Naleznete tu odlehlé pláže, kde můžete být úplně sami a užívat odpočinku a zaslouženého klidu. Nebo také rušné pláže plné turistů, kde je o zábavu postaráno. Říká se, že nejkrásnější pláží celého ostrova je Sidari, kde můžete zkoumat jeskyňky a taky se tam nachází velmi známý Kanál lásky. K tomu se vztahuje i legenda, že žena, která se v kanálu vykoupe, získá srdce milovaného muže.

Navštívit všechna tato místa můžete v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, právě to je totiž doba, je moře na Korfu ke koupání dostatečně teplé (více viz. teplota moře Řecko).

Dovolená na Korfu

Dovolená na Korfu je ok, však o tom svědčí celková oblíbenost ostrova. Na své si tu přijdou všichni a každý si tu najde pro sebe to správné. Můžete se vrátit v čase do středověku a navštěvovat památky nebo můžete trávit večery v tavernách u živé hudby. Doprava na ostrov je snadná a cestování po ostrově taky.

Už jsem naznačil, že zájezdy, respektive způsoby dopravy na Korfu, jsou velice variabilní. To úzce souvisí s cenovou relací dovolených na Korfu. Balíček dopravy a týdenního ubytování seženete už za 5 500 Kč! Nejlevněji vychází varianta bus + loď tam i zpět, cca o 2 000 dražší je varianta bus + loď jedním směrem a letadlo druhým směrem.

Nevěříte ceně cca 5 500 Kč? Podívejte se na nabídku tohoto a nebo tohoto prodejce a snad uvěříte 🙂

Stručně k počasí na ostrově Korfu

Počasí na Korfu je středozemního charakteru. Zimy jsou mírnější, celkem bohaté na srážky a s velmi občasně se objevujícími mrazíky. Léta jsou teplá, s minimem srážek. Na Korfu se teploty v květnu pohybují okolo 23°C. V srpnu a červenci je to okolo 31°C s tím, že odpolední maxima se ale často přehupují přes35°C. Teplota moře v těch teplejších měsících (čili hlavně srpen) je okolo 25°C.

The location could not be found.

Podrobné informace o počasí na Korfu.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno