Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Řecko ostrov Rhodos

Rhodos je jeden z nejvíce turisticky navštěvovaných ostrovů v Řecku. Je největším ostrovem Dodekanéských ostrovů (jeho rozloha činí téměř 1400 kilometrů čtverečních) a zároveň je jejich hlavním administrativním centrem. Při dobré viditelnosti dohlédnete z hlavního města Rhodos (ano, jmenuje se stejně jako ostrov) až na pobřeží Turecka, přesně řečeno na Egejskou Riviéru – ta je vzdálena necelých 20 km. Ze všech Dodekanských ostrovů je Rhodos také nejlidnatější, má kolem 98 tisíc obyvatel.

Rhodos je velmi oblíbený řecký ostrov. Dovolená zde, to jsou krásné pláže, přírodní památky a množství historických památek. K dispozici je široká nabídka letovisek a ubytovacích kapacit. Např. Ixia je jedno z největších letovisek s nádhernou pláží ideální pro windsurfing. Faliraki je vyhledávané letovisko na jihovýchodní straně Rhodosu a je pověstné dlouhou krásnou pláží.

rhodos dovolená

Elli beach, Rhodos, Řecko
autor: linmetheu, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Rhodos – zajímavosti

Hlavní město patří k nejlépe zachovaným středověkým městům v Evropě, a proto je od roku 1988 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Mezi nejzajímavější místa ve městě patří samotné středověké jádro, dále pak palác velmistrů řádu Johanitů zbudovaný ve 14. století, Rhodská akropole a starý přístav Mandraki, u jehož vjezdu kdysi stával proslulý Rhodský kolos, který patří mezi starých sedm divů světa. Rhódský kolos byla bronzová socha starověkého řeckého boha Hélia Na místě, kde byl bůh Hélios rozkročen najdeme dnes dva sloupy – jeden s laní a druhý s jelenem. Tyto sloupy se staly symbolem ostrova Rhodos.

Lindos je vesnice v jihovýchodní části ostrova. Na kopci nad vesnicí se nachází středověká johanitská pevnost a starověká akropole s chrámem, odkud je nádherný výhled. V Akropoli jsou vidět pozůstatky dórských sloupů.

Údolí motýlů (Petaloudes) je světovou raritou – v zalesněné rokli se od začátku července do poloviny září vyskytují miliony motýlů vzácného druhu Callimorpha Quadripunctaria.

Letoviska na Rhodosu

Rhodos je plný kontrastů – nabízí jak luxusní zařízení, jednoduché penziony, klidné hotelové areály, tak rušné letoviska. Je libo klidná dovolená nebo dovolená v rušném letovisku, které žije dlouho do noci? Rhodos nabízí obojí. Pobřeží dlouhé 220 km poskytuje velký výběr letovisek a pláží, z nichž většina leží na východním pobřeží nebo chcete-li na pobřeží otočené směrem na jihovýchod. Západní pobřeží je oblíbené surfaři pro svoji větrnost. Mezi nejoblíbenější letoviska patří např. Kalithea, Faliraki (největší letovisko ostrova), Kolymbia, Haraki, Pefki,Stegna, Lindos, Pefkos, Lardos a Ixia.

Výběr je opravdu veliký.

Doprava na Rhodos

Na Rhodos se pohodlně dostanete letecky na mezinárodní letiště. Letiště Rhodos RHO leží 16 km západně od hlavního města Rhodos. Doprava z letiště do nejvzdálenějších pobřežních letovisek trvá 45 minut.

Na ostrov se dá také přijet lodí. Trajektových a lodních spojení je více na výběr. Např. z Benátek, z města Kerkyra na ostrově Korfu, z Patrasu, z Athén a z tureckého přístavu Marmaris.

Rhodos – pláže a koupání

Rhodos nabízí mnoho rozmanitých pláží, oblázkové, písečné, velké či menší. Severní strana ostrova je tvořená spíše oblázkovými plážemi, v západní části naleznete pláže obojího druhu (oblázkové i písčité).

rhodos řecko

Větrný den na Rhodu a velké vlny na moři
autor: comprock, flickr.com, CC BY 2.0

Nejzajímavější pláže se nacházejí na jihovýchodní straně ostrova. Okouzlující jsou hlavně písečné zátoky s dunami a velmi pozvolným vstupem do vody. Pro surfaře je nejvhodnější pláž Prasonisi na jihu ostrova a letovisko Ixia.

Dovolená na Rhodu

Ptáte se, pro koho je dovolená na Rhodosu? Mohu s klidem říci, že pro všechny. Rhodos nabízí svým návštěvníkům celoroční příležitost ke všem možným turistickým a sportovním aktivitám. Příroda, početné památky, velké množství hotelů a pensionů z něj dělají oblíbenou destinaci pro dovolenou.

Pokud jste na Rhodosu ještě nebyli, jednoznačně jeho návštěvu doporučuji. Kde hledat zájezdy? Začněte tím, že se podíváte, do tohoto seznamu zájezdů. Nebo se rovnou podívejte na ten nejlevnější z nich….

Dáte-li přednost last minutům, potom mrkněte na last minute Řecko a last minute Rhodos.

Stručně k počasí na ostrově Rhodos

Rhodos je jednou z nejslunečnějších oblastí Evropy, slunce zde svítí 300 dnů v roce. V létě je zde počasí teplé a suché, téměř bez deště. I přesto jsou vysoké teploty snesitelné díky mořským větrům, které jinak suché ovzduší zvlhčují. Na východním pobřeží se teploty uprostřed hlavní sezóny dosahují až ke 40°, charakter počasí je zde podobný tomu, co panuje v jižním Turecku, viz. počasí v Turecku. Západní pobřeží je o něco chladnější, teploty vyšplhají přes 30°.

Podrobné informace o počasí na Rhodosu.

Samozřejmě ty nejvyšší teploty jsou typické pouze pro červenec a srpen. Jiné měsíce (červen a září) jsou pro letní dovolenou zde jako stvořené, příjemně teplo, méně lidí a především v září velmi teplé moře. Teplota moře zde v Řecku dosahuje v tuto dobu až k 27°C. Na Rhodos se jezdí i časně z jara – duben a květen, ale upřímně to ještě není příliš vhodná doba na koupání, spíš na prozkoumávání památek a vnitrozemí ostrova.

Předpověď počasí pro ostrov Rhodos na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno