Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Řecko ostrov Santorini

Santorini je ostrov, který se nachází v Kykladech, což je souostroví v Egejském moři. Tyto ostrovy jsou malé a turisticky méně navštěvované než známější řecké ostrovy jako je Kos nebo Zakynthos. Kyklady  mají sice pověst vyprahlosti, ale není třeba se čeho bát, dovolená na Santorini je svým prostředím prakticky stejná jako na kterémkoliv jižním řeckém ostrově.

Ostrůvků je spousta, ale mezi ty největší a nejznámější patří právě Santorini a dále Mykonos, Andros a Naxos. Mykonos je typický mnoha plážemi, které jsou ovšem prázdné a malebnými uličkami blízko u přístavů. Ostrovu Santorini se jinak také přezdívá Théra, protože je to v podstatě pozůstatek starověkého ostrova Théra. Santorini má bohatou vulkánovou historii, která je na ostrově viditelná na každém kroku.

Ostrov Santorini

Ostrov Santorini patří k menším řeckým ostrovům, jeho rozloha činí „pouze“ 80 kilometrů čtverečních. Vulkanická činnost se nejvíce projevila na ostrůvcích Palea Kameni a Nea Kameni. Ale celý ostrov Santorini v podstatě vznikl na základě vulkanické činnosti, čehož si všimnete, už když tam přijedete.

santorini řecko

Santorini, Řecko
autor: BluEyedA73, flickr.com, CC BY 2.0

Dovolená na Santorini nabízí neskutečné množství aktivit, ze kterých si můžete vybrat to, co vás baví nejvíce. Jsou tam místa, která jsou klidná a tichá, ale i místa, kde to ,,prostě žije“ .Mnoho turistů připlouvá na Santorini z Kréty lodí na jednodenní výlet, kdy půlku dne stráví na plážích a tu druhou se jdou podívat na kráter. Ten je na ostrově opravdovou raritou a turisticky velmi vyhledávaným místem. Dále určitě nezapomeňte navštívit hlavní město ostrova Fira, kde je vždy o zábavu postaráno – taverny, obchody, suvenýry, zkrátka klasika :).

Památky na Santorini

Jako každý řecký ostrov, i Santorini je protkán historií spojenou s mytologií, ale i s vulkánovou činností. Výbuch, ke kterému na ostrově došlo, byl nejsilnější známý sopečný výbuch v naší historii.

Jestli Vás zajímá historie, určitě běžte navštívit ruiny starobylé Théry. To opravdu stojí za to, což jistě oceníte sami, až se na tu nádheru podíváte taky. Obzvláště okouzlující to je při západu slunce. Dalším historickým místem na ostrově je klášter Profitis Ilias. Nachází se na stejnojmenné nejvyšší hoře ostrova a je z něj krásný výhled na celý ostrov. Co určitě nesmíte vynechat, jsou také kostely ve Fiře. Je to skupina budov, kde se nacházejí památky, nábytek, nebo také starožitnosti z minulých století.

Během Vaší dovolené na Santorini rozhodně doporučuji podniknout výlet k sopce Nea Kameni. Bude Vás čekat plavba lodí a ty zdatnější poté i výstup na stále aktivní vulkán, ze kterého je nádherný výhled na půl kruhové Santorini.

Letoviska na ostrově Santorini

Letovisko Imerovigli není typické letovisko, protože neskýtá možnosti vodních sportů ani koupání. Jestli jste milovník vody, budete si muset kousek popojet autem. Imerovigli je typické bílými domky, okouzlující přírodou a mnoha tavernami. Díky těmto věcem a hlavně díky soukromí v tomto letovisku se na Imerovigli často vypravují zamilované dvojice.

Dalším letoviskem je Kamari. To je typické letovisko, ve kterém si můžete užít čachtání ve vodě a když vás i tohle omrzí, můžete se projít podél pobřeží, kde je mnoho obchůdků se suvenýry a dalšími věcmi.

santorini dovolená

Dovolená v letovisku Oia, Santorini
autor: BluEyedA73, flickr.com, CC BY 2.0

Letovisko Oia je jedno z nejznámějších a nejhojněji navštěvovanějších letovisek na celém ostrově. Je to soubor domků, které jsou typické bílou barvou a stojí na strmých útesech. Oia není nijak živé letovisko, je spíše klidnější, takže ideální pro zamilované dvojice a rodiny s dětmi. Posledním letoviskem je Perissa. O té se říká, že má nejkrásnější pláž na celém ostrově, ale ještě navíc vám může nabídnout taverny s typickými řeckými pokrmy, nebo večery s živou hudbou.

Doprava na Santorini

Na Santorini se můžete dostat buďto letadlem, nebo v kombinaci letadlo a trajekt. Letiště Santorini Thira má mezinárodní zkratku JTR / LGSR. Ovšem turisticky oblíbenější je možnost letadla kombinovaná s trajektem. Přestupujete v Athénách, kde se musíte dostat do přístavu Pireus. Celá cesta vychází celkově asi na 10 hodin, ale je levnější než letecká a můžete si po ní prohlédnout krásy Kyklad.

Cestování po Santorini je možné autobusovou dopravou, ale ten bohužel nezajíždí k malým plážím, které byste rozhodně minout neměly. Mnoho turistů využívá možnost zapůjčení auta nebo skútru, a pak můžou nasávat atmosféru ostrova naplno.

Santorini – pláže a koupání

Pláže na Santorini jsou vskutku vyhlášené a pestré. Ať už hledáte klidnou pláž, kde najdete soukromí, nebo pláž obsetou tavernami, na Santorini najdete to pravé. Některé pláže jsou pojmenovány podle barvy kamenů/písku, jako například White beach (Bílá pláž) a Red beach (červená pláž).

Mezi nejznámější pláže patří Monolithos, Kamari, Perissa, Perivolos nebo Agios Georgios.

Dovolená na Santorini

Dovolená na Santorini je jednoznačně správná volba. Tady si prostě najde každé to své, protože ať už jste milovníkem historie, vodních sportů anebo se prostě rádi procházíte po krajině, na Santorini najdete to pravé.

Přehled všech aktuálně nabízených zájezdů na Santorini nalezenete ZDE. V rámci nabídek Santorini last minute velmi často můžete narazit na velice atraktivní ceny, např. 18 – denní letecký zájezd za 12 223 Kč (detaily tady). Další informace o last minutech na Last minute Řecko.

Na ostrov se jezdí v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen. Všechno, co Vás zajímá si můžete procestovat autem, v klidu a pohodlí.

Počasí na Santorini

Počasí na Santorini je typické jako na ostatních řeckých ostrovech. Zimy jsou deštivé, ale ne nijak studené a léta jsou teplá a slunná. V těch nejteplejších měsících se ručičky teploměrů vyšplhají až na 35°C a v květnu je to příjemných 25°C. Teplota vody v srpnu je okolo 25°C (více informací o teplotě moře v Řecku).

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno