Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Dovolená Thassos Řecko – last minute zájezdy

Chcete letošní léto strávit na slunných pláží ve středu antické kultury? Vydejte se na ostrov Thassos, kolébku řecké civilizace. A využijte při tom výhodných nabídek Last Minute dovolených a zájezdů (viz. Last Minute Řecko), které nabízí mnoho českých cestovních agentur a kanceláří.

Hledání výhodných Last Minute zájezdů nějakou chvilku zabere, ale v nepřeberném množství nabídek si na své přijde určitě každý.

Kam se můžete po stopách antických kultur vydat? Například..

Aktuální přehled leteckých zájezdů do Řecka.

Kde Last Minute zájezdy a dovolené na ostrově Thassos hledat?

Cestovních kanceláří a agentur je opravdu hodně, proto doporučuji zredukovat jejich počet na ty relevantní s nejlepším poměrem ceny a služeb. Používejte tyto tři agentury, které patří mezi největší portály s dovolenými a zájezdy na českém trhu:

1. První prodejce zájezdů na ostrov Thassos

2. Druhý prodejce zájezdů na ostrov Thassos

3. Třetí prodejce zájezdů na ostrov Thassos

thassos last minute dovolená

Idylická last minute dovolená na Thassosu
autor: ronsaunders48, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Právě tyto tři renomované cestovní agentury doporučuji používat z důvodu, že soustřeďují nabídky většiny cestovních kanceláří u nás a to na jednom místě, kde si je můžete dle libosti třídit. Vybrat si můžete dovolené a zájezdy na ostrově Thassos se snídaní, s polopenzí a nebo dokonce s All Inclusive.

Ceny, ve kterých se pohybuje dovolená na ostrově Thassos, jsou různé. Jak jsem již zmínila, liší se dle období a služeb. Pokud budete chtít pobyt Last Minute se snídaní či polopenzí, cena LM nabídky na ostrov Thassos může být i kolem 5 000 Kč (většinou nikoliv letecky s dopravou autobusem a trajektem). Pokud si však potrpíte na All Inclusive balíčku zahrnujícím neomezenou spotřebu jídla, ceny začínají zhruba na 7 000 Kč. Nabídka Last Minute zájezdů a dovolených je však individuální a záleží na konkrétním čase, kdy se po nabídce budete poohlížet.

Čeho se při hledání Last Minute zájezdů vyvarovat?

Jak tomu bývá u všech výhodných nabídek, pozor se musí dávat především na služby, které jsou v ceně zahrnuté a na období, pro které Last Minute nabídka platí. Ty jsou totiž většinou omezeny na období krajních měsíců sezón, tedy na duben, květen, červen, září, říjen a případně listopad. Pravdou je, že v listopadu se na Thassos za teplem už nejezdí, to spíše do Tuniska na dovolenou do Mahdie nebo na oblíbenou Djerbu. Výjimečně se také stává, že balíček služeb je zúžený. Není to však pravidlem, naopak, frekvence takovýchto případů je poměrně malá.

Zkrátka u kterýkoliv last momentů, nezáleží na tom, zda se jedná o last minute na Korfu, Thassos nebo na Kanáry, je třeba se mít na pozoru.

Důležitým zdrojem, který vám poskytne základní přehled o ostrově Thassos a spokojenosti klientů s Last Minute dovolenou v Řecku, jsou zkušenosti minulých zákazníků. Nejvíce recenzí od českých klientů najdete zde.

Fakta o ostrově Thassos, která vás mohou zajímat

Ostrov Thassos je nejsevernějším ostrovem v Egejském moři se zhruba 14 000 obyvateli. Hlavním městem Thassosu je Limenas,  nazývaný také jednoduše Thassos. Přestože je ostrov poměrně hodně hornatý a členitý, naskýtá mnoho překrásných pláží, které vás okouzlí nejen jemným pískem, ale také křišťálově čistým mořem.

Název „Zelený smaragd v Egejském moři“ si ostrov Thassos nezískal jen tak. Zásluhou je bujná vegetace, která se skládá jak z borových a piniových tak i olivových hájů.

K ostrovu Thassos se váže mnoho řeckých bájí a pověstí. Jednou ze známých je báje o Sirénách, které svým půvabným zpěvem vábily mořeplavce, jejichž lodě poté ztroskotaly.

Dle jedné pověsti získal ostrov Thassos své jméno podle prince Thassose, který se na tomto místě usadil při hledání své sestry Európy, která byla unesena bohem Diem. Podle druhé získal ostrov svůj název podle slova „dasos“ znamenající „les“, kterým byl ostrov od prvopočátku pokryt.

Osídlení ostrova se datuje již od roku 2 000 př.n.l. Kolonizován byl v 7 stol. př.n.l. obyvateli Paros. Ostrov byl poměrně bohatý díky těžbě zlata a mramoru, pěstování oliv a vinné révy. Později byl okupován Makedonci a k dalšímu vzestupu ostrova Thassos a jeho civilizace došlo až za vlády Římanů, kteří zde těžbu zlata a mramoru obnovili. Ostrov byl během dalších stoletích okupován napříkla Benátčany. V 15. stol. byl ovládnut Turky a k řeckému státu byl připojen až v roce 1912.

Pokud jste fanoušky historie a fascinuje vás starořecká antická civilizace a její památky, neváhejte a koukněte po Last Minute nabídkách zájezdů a dovolených na ostrov Thassos >>> aktuální přehled nabídek ZDE

Pokud stále přemýšlíte, zda je dovolená na ostrově Thassos to pravé, můžu doporučit Last Minute zájezdy i na další krásné řecké ostrovy, jako je ostrov Kos, Zakynthos, Santorini nebo Rhodos.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno