Apollon Apartments 7 590 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 690 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Kréta: letovisko Hersonissos

Hersonissos nebo také Chersonissos je jedním z nejznámějších letovisek na Krétě. Hersosnissos, původně malé přístavní městečko je díky místním ubytovacím kapacitám turisticky velice oblíbený.

Leží na severním pobřeží Kréty v západní části zálivu Malia a je součástí větší turistické oblasti Hersonissos – Stalida Stalis – Malia. Pro upřesnění jeho polohy, letovisko se nachází asi 35 kilometrů východně od hlavního města Kréty Heraklion a 40 kilometrů západně od Agios Nikolaos.

Hersonissos má plnou turistickou vybavenost a nejen díky jeho oblíbenosti, ale oblíbenosti celé přilehlé oblasti tu bývá v letních měsísích (červenec a srpen) opravdu dost lidí. Komu ale větší ruch a větší množství lidí nevadí, tomu mohu Hersonissos vřele doporučit, letovisko má celou řadu předností, které jiná krétská letoviska jen tak nemohou konkurovat.

Kromě pěkných a dlouhých písečných pláží (podobných jako na Turecké Riviéře – letoviska Belek nebo Alanya, případně v Tunisku Mahdia a Monastir) bych do plusů této lokality určitě zařadil následující:

1) Dobrá dostupnost – blízkost letiště Heraklion

2) Pobřežní promenáda s obchody, tavernami, ale i zábavními podniky

3) Letovisko žije i v noci

4) Aquaparky – přímo uprostřed oblasti Hersonissos – Stalida Stalkis – Malia je Star Beach Water Park – menší aquapark blizoučko moře s volným vstupem, ale platí se extra za každou atrakci i za lehátky. Lepší je Water City – velký par v kopcích kousek od přímořské turistické oblasti – zábava na celý den nebo Aqua Plus Water park – prakticky stejné místo.

5) Charakter pobřeží ideální i pro malé děti nebo nezkušené plavce, i když občas, když zafouká, tak se hladina trochu zvlní

Možnost výletů do okolních hor – pohoří Selena a pohoří Dikti s náhorní plošinou Lassithi. Pokud neradi jezdíte do neznáma a upřednostňujete větší a dobře vybavená a roky ověřená letoviska, pak je dovolená v Hersonissos rozhodně tou, nad kterou byste měli uvažovat.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
28°/21°
Polojasno - počasí Rhodos, Řecko
Jasno
28°/19°
Jasno - počasí Rhodos, Řecko
Polojasno
27°/17°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Fotky z řeckých ostrovů
Lefkada Řecko last minute dovolená Zakynthos
Řecko: dovolená a levné zájezdy Lefkáda Řecko
Samos Řecko Na pláži na Rhodosu
Karpathos Památky v Řecku
Last minute zájezdy
Apollon Apartments 8 630 Kč Dovolená Kréta Řecko ostrov Kréta, výborné hodnocení 84 % Detail zájezdu > Apartmány Sofia 7 356 Kč Dovolená Korfu Řecko Korfu, zájezd bez stravy na 12 dní, Last minute Volné termíny > Hotel Blue Bay 11 390 Kč Dovolená Kos Řecko ostrov Kos, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno